Môj úplne prvý klient schudol 18 kíl a netušil, že je prvý :)

K dnešnému dňu si mojimi redukčnými programami prešlo pár stovák ľudí ale ako prvý si to skúsil Dominik. Netušil, že je môj prvý klient. Dominik sa rozhodol o radikálnu zmenu svojej postavy. Prihlásil sa do súťaže v Muscle & Fitness a mal jasný cieľ. Vypracovať sa za 3 mesiace do formy. Začínal sám, no nechcel riskovať, že sa mu cieľ nepodarí dosiahnuť a tak ma oslovil a požiadal o pomoc. Netušil, že je môj prvý klient. 🙂

Vtedy som mala za sebou roky štúdia výživy ľudí, čerstvo otvorenú súkromnú poradňu zdravej a klinickej výživy a žiadne praktické skúsenosti s redukciou hmotnosti. Dostala som jasné požiadavky. Redukciu 18-tich kíl a vyrysovanie tela za 3 mesiace. Nebol čas na skúšanie, či mi to vyjde alebo nie. Nebola možnosť pochybiť.

Cieľ bol jasný a časovo ohraničený. Jediné, čo som s istotou teoreticky vedela bolo, že ak mu presne nastavím stravovanie a cvičenie, svoj cieľ dosiahne, ak plán na 100% splní. Šli sme do toho naplno. Ja hlavou, Dominik telom. Cieľ dosiahol a ja som si vydýchla. Vyšlo to. Rokmi učená teória, sedela v praxi ako „riť na šerbel“. Prinášam Vám výsledky a rozhovor s Dominikom Balážom tesne po ukončení programu.

wp2d081f3f_05_06

Prečo sa Dominik rozhodol prihlásiť práve do súťaže v Muscle & Fitness?

“Do súťaže ,,Do Formy s Muscle & Fitness“  som sa rozhodol prihlásiť z dôvodu, že som chcel konečne zmeniť môj nezdravý životný štýl, a hlavne vyzerať a cítiť sa lepšie. Už dávno som túžil pre seba niečo  urobiť, no stále som po tom tak, ako mnoho ľudí ,,len túžil“ a tam to vždy začínalo ako aj končilo. Táto súťaž bola pre mňa veľmi dobrou motiváciou a snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som v tejto 3-mesačnej premene uspel”.

V čase keď ma Dominik kontaktoval, už mal za sebou redukciu 4 kilogramov a nakúpené rôzne doplnky výživy bežne dostupné vo fitness centrách, ktoré by mu mali pomôcť dosiahnuť želaný cieľ. Začal tak, ako by začali všetci – úprava stravy, nákup doplnkov výživy, tvrdý tréning.

Predsa len stavil na istotu a prišiel sa odborne poradiť. Prečo?

“Hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol kontaktovať odborníka na výživu bol fakt, že som nechcel zanedbať tak podstatnú zložku redukcie akou bola strava. Prvé 2 týždne súťaže som si jedálniček upravil sám. Nemal som však pocit, že  je úplne v poriadku. Pozostával z mnohých doplnkov výživy, ktoré boli v prvom rade nezdravé a zároveň finančne náročné.  

Po odporúčaniach viacerých známych som sa rozhodol kontaktovať spoločnosť Healthy Way. Mojím cieľom bolo zredukovať váhu a udržať si svalovú hmotu. To všetko sa mi podarilo s minimálnym úbytkom svalovej hmoty a všetko bez doplnkov výživy. Až tu som pochopil aká dôležitá je správna strava.

Môj jedálniček obsahoval všetko, čo moje telo potrebovalo a zároveň dokázalo spaľovať prebytočné tuky.  Žiadne nadmerne navýšené bielkoviny, ktoré v neprimeranom množstve zbytočne zaťažujú organizmus, a stereotypné potraviny opakujúce sa stále v jednom kuse, ktoré človeku začnú liezť ,,hore krkom“ už po pár dňoch.  Mal som v rukách jedálniček, ktorý mi pomohol  naučiť sa stravovať zdravšie a lepšie.  Dostal som  mnoho cenných rád… a pravidelné merania, ktoré vykazovali stále pozitívne výsledky, ma posúvali ďalej a ďalej.”

10423351_10202337201660182_42349080_n

Chudnutie nie je med lízať, ale pri správnom vedení a podpore sa to dá zvládnuť. Čo bolo pre Dominika najťažšie?

“Najťažšie na redukcii boli pre mňa posledné 3 týždne, hlavne z dôvodu zvýšenia intenzity tréningu. Taktiež mi občas chýbali niektoré jedlá, bez ktorých som si život pred tým nevedel predstaviť, no vďaka chytrým úpravám jedálnička som si mohol aj tieto jedlá niekedy dopriať, dostať sa do pohody a bojovať ďalej.”

Posledný Dominikov odkaz

“Ľuďom, ktorí chcú schudnúť by som odporúčal začať a nevzdávať sa. Treba vydržať až do konca. Všetko čo chcete dokázať  nie je nikde inde ako vo “vašej vlastnej hlave“. Všetko je len na Vás, nik iný to za Vás “neodmaká”, takisto ako nik iný nebude mať v závere taký dobrý pocit z toho čo dokážete.“

„Nech si každý nájde vlastnú motiváciu, či už to je po stránke vizuálnej, alebo zdravotnej, podstatné je nevzdať to. Vaše telo sa Vám odvďačí či už v podobe lepšieho sebavedomia, alebo zlepšenia zdravotného stavu. Všetkým, ktorí začnú s chudnutím rozhodne držím prsty a želám veľa síl. Stojí to za to!”

Keď sa na svoje začiatky dnes spätne pozerám, vidím kus tvrdej práce s mojimi klientmi. Cítim veľkú vďaku. Veľké výsledky sú dôkazom silnej spolupráce.

Tu sú výsledky môjho doteraz najúspešnejšieho klienta Martina. Schudol neuveriteľných 50 kíl >>

Ing. Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre