Nechudnete? Príliš skoro sa vzdávate. Prečo?

V čase, keď som sa rozhodla podnikať, mi nikto neveril, že to „pôjde“. Je to veľmi zložité, drahé, náročné a neisté. Vedela som však, že podnikať chcem a podnikať budem. Vedela som si samú seba predstaviť ako finančne slobodnú ženu, ktorá si naplno podnikanie užíva. Cieľ bol jasný a plán sa pripravoval.

S otvorením živnosti nastali prvé povinnosti a ťažkosti. Prevádzka, poplatky, vybavovačky na meste, na hygiene, daňovom, sociálke, v zdravotnej poisťovni…. Bludný kolotoč behania hore dole. Po všetkých formalitách prišli prví klienti, ktorých nebolo veľa a tak aj peniažkov bolo pomenej. Zárobok „žiaden“ a roboty ako „na kostole“. Verila som však, že karta sa musí raz obrátiť a ja nadobudnem veľkú klientelu a začnem konečne zarábať.

Stále som mala na pamäti svoj cieľ! Chcem a budem úspešne podnikať!

Cieľ bol ďaleko a sily mi dochádzali. Už som nevládala. Začala som pomýšľať na to, že to nejak dokopem a zavriem. Na to, sa mi začali ozývať noví ľudia a stúpla mi na chvíľu klientela. Netrvalo to však dlho. Opäť prišlo hluché obdobie a ja som nemala z čoho zaplatiť nájom. Jediné, čo ma držalo nad vodou, boli moji spokojní klienti. Keď som videla akí sú šťastní, že som im pomohla, vtedy som si povedala, stojí to za to a ideme ďalej.

Doslova ma ich výsledky v chudnutí a náprave zdravotného stavu, dvíhali zo zeme a nútili kráčať ďalej. 

Bolo aj obdobie, kedy chcel klient vrátiť peniaze za nezhodené kilá. Neschudol, pretože žiaľ žiadne moje odporúčanie nedodržiaval. Vtedy sa to vo mne zlomilo a psychicky som sa takmer zrútila. Nezarábam, všetko to podnikanie veľa stojí, aj námahy, aj finančne je to veľmi náročné a ešte aj nespokojný klient…

Začala som si písať životopis a chcela som sa zamestnať. Bola som nalomená, že s podnikaním končím. Nezvládnem to. Medzitým, však iní moji klienti opäť dosiahli krásne výsledky a mňa to

opäť vrátilo na cestu „pokračujem a vytrvám“.

training-828726_1280

Karta sa po dvoch rokoch obrátila a mne sa na základe referencií a skvelých výsledkov začali ozývať noví a noví ľudia, ktorí potrebovali moju pomoc. Môj vytúžený cieľ prišiel a to len vďaka tomu, že som to ani na začiatku, ani počas dlhého obdobia nevzdala! Vstala som a pokračovala ďalej.

Presne tak to funguje aj v chudnutí

Začnete natešení a namotivovaní, všetko sa darí a Vy chudnete. Potom však príde ťažká chvíľa, kedy už cítite, že Vám dochádzajú sily. Nevládzete. Tri dni stojíte na váhe a už už to chcete vzdať. Pokračujete však ďalej. Po niekoľkých dňoch Vám opäť klesne váha a Vám sa vrátia sily, ste nadšení. Môže nastať ďalšia prekážka a Vám sa už nechce pokračovať, lebo ste zjedli nejaký ten koláčik alebo ste nejako zhrešili. Chcete to zavesiť na klinec, veď

už nemá zmysle pokračovať, pretože už som zhrešil/a.

Nič na klinec nevešajte, ale „dvihnite sa zo zeme“ a pokračujte! Pokračujte, napriek akýmkoľvek prekážkam. Tie budú vždy. Žiaden úspech nepríde za jednu noc a bez prekážok. Nájdite si partnera, ktorí Vás podrží. Na bezpečné chudnutie som napísala aj skvelú knihu, ktorá je dobrým pomocníkom pri zdravom chudnutí.

Bez názvu

Chudnutie alebo úspech by som mohla prirovnať k výstupu na vysokú horu. Ako to pekne Paulo Coelho popisuje v jednej svojej knihe. Čím sa k vrcholu viac približujete, tým máte pocit že sa Vám vzďaľuje. Nezabudnite však:

Úspech dosiahnu tí, ktorí vytrvajú a nikdy to nevzdajú.

Bez práce nie sú koláče 🙂 Nie je podstatné kedy do cieľa dôjdete, podstatné je, že cieľ dosiahnete. Je to Vaša výhra, Vaše úspechy. Možno to budete chcieť vzdať 3 krát alebo 10 krát. Ak však vytrváte a nenecháte sa odradiť, výsledky sa dostavia. Skôr či neskôr, ale dostavia!

Držím Vám na Vašej ceste palce a prajem mnoho úspechov! Ak by ste potrebovali pomoc, som tu pre Vás 🙂

Ing. Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre